Skip links
Kurumsal

Hakkımızda

Özhen Yem 1968 yılında Özkaşıkçı Yem olarak, yem sektöründe faaliyet göstermek üzere Ankara’da kurulmuş ve ticari hayatına başlamıştır. Özel sektörün ilk 5 yem fabrikasından biri olan Özkaşıkçı Yem, gelişmenin ve büyümenin yolunun kaliteli ürün ve hizmet anlayışından geçtiği bilinci ile çalışarak, 1988 yılında Hollanda’nın Hendrix Voeder’s B.V. firması ile ortak olmuş ve Özhen Yem ismini almıştır. Özhen Yem, Hendrix Voeder’s B.V. ile yıllardır sürdürdüğü araştırma–geliştirme faaliyetlerinin getirdiği bilgi ve tecrübesiyle bu sektörde kalitesini ispatlamış ve 10 yıllık başarılı bir ortaklıktan sonra yoluna tek başına devam etmeye karar vermiştir.

1994 yılında Ankara 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde yatırımına başladığı kendi yem fabrikasında üretimine devam etmiş, hem üretim hem de stoklama kapasitesini arttırarak 1999 yılında Ankara ili, Ayaş ilçesindeki son teknolojilerin kullanıldığı kuluçka ve damızlık tesislerinin inşaatını gerçekleştirmiştir. Yem endüstrisindeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmiş; kuluçka ve damızlık kümeslerini günümüz teknolojilerine göre yenilemiş ve Agrotop firmasına toplam 26.500 m²’den oluşan 12 adet damızlık kümesi yaptırmıştır. Petersime firmasına yaptırılan kuluçkahanede ise bugün, haftalık 384.000 adet yumurta basılmaktadır.

Kuruluşundan itibaren ürün kalitesini ve üretim kapasitesini arttırmak adına, kalite kontrol biriminde hızlı ölçüm yöntemi (NIR) veya analitik yöntemlerle tüm hammadde ve yemlerin ölçüm ve analizleri yapılmaktadır. Veteriner ve ziraat mühendislerinden oluşan tecrübeli ve uzman teknik kadrosuyla; uluslararası kalite standartlarında ürettiği kanatlı, küçükbaş ve büyükbaş hayvan yemleriyle, üreticilere yıllardır en iyi hizmeti sunmaktadır.

“Kaliteli Üretim-Güvenilir Yem” ilkesi ile yola çıkan firmamız, karma yem üretiminde hem kalitesi hem de istikrarlı üretimiyle sektörünün güvenilir ve güçlü markalarından biridir. Günümüzde Özhen Yem; yeni depo yatırımları ile hammadde depolama kapasitesini 26.000 tona çıkarmıştır. 2.000 ton yem depolama kapasitesi ve 2 peletleme hattı ile saatte 50 ton üretim kapasitesine sahiptir.

Gelinen noktada Özhen Yem; karma yem konusunda çok geniş bir ürün ve üretim yelpazesi ile pazarın ihtiyaçlarının tamamına cevap vermekte ve başarı çıtasını her daim yükseltmek için hem yenilikleri hem de çağın gereği rekabet edebilirliği arttırmaya yönelik tüm faaliyetlerine devam etmektedir.